Záchrana dat

Data jsou nejdůležitější součástí Vašeho počítače a jakékoliv jejich ohrožení, či ztrátu by měl řešit odborný servis počítačů. Každého z nás může potkat situace, kdy hrozí úplná ztráta dat. Již při prvním náznaku takové hrozby důrazně doporučujeme kontaktovat odborný servis. Při hrozbě ztráty dat jsou klíčovými faktory čas a počet zapnutí počítače. Proto je dobré tyto faktory minimalizovat a to tak, že počítač vypnete a co nejrychleji dopravíte do našeho servisu. Stejně důležité, jako je takovou situaci vyřešit, je i snažit se těmto situacím předcházet. Proto nabízíme svým klientům konzultace jak data uchovávat, jaký zvolit systém zálohování či jaký zvolit hardware pro jejich způsob práce s daty.

Data můžeme ukládat různými způsoby. V počítači nejčastěji data ukládáme na pevný disk, CD/DVD, FLASH disk či dnes již minimálně používanou disketu. Všechny tyto způsoby mají své výhody i nevýhody, tomuto tématu by se dala věnovat celá samostatná sekce, obecně se doporučuje uchovávat důležitá data na více nezávislých médiích, například jak na pevném disku, tak třeba na DVD.

Podívejme se trochu blíže například na data uložená na pevný disk. Z hlediska bezpečnosti uložení dat je to jedno z nejrizikovějších úložišť. Disk totiž obsahuje takzvané pohyblivé části, jako jsou plotny a čtecí/zapisovací hlavičky, navíc i relativně velké množství elektroniky. Informace jsou ukládány na výše zmiňované plotny v magnetických impulsech do různých částí disku bezkontaktní cestou pomocí čtecích/zapisovacích hlaviček. Navíc střední hodnota životnosti je stanovena někde mezi 2. až 5. lety dle typu pevného disku a jeho využití. Všechny tyto faktory výrazně snižují výsledné skóre bezpečnosti uložení dat na diskovém médiu, jako takovém. Může tedy nastat situace, že se jednoho dne nebudete moci z nějakého důvodu ke svým datům dostat, ať už jsou uložena na zmiňovaném pevném disku, nebo případně na jiném datovém nosiči.

I v takovéto nepříjemné a relativně bezvýchodné situaci jsme připraveni Vám pomoci. Máme dlouholeté zkušenosti se záchranou dat z nejrůznějších médií a datových nosičů, jsme schopni zachránit informace z havarovaných, či přeformátovaných disků, RAID polí, poškozených nebo nečitelných CD/DVD, nefunkčních FLASH pamětí, či paměťových karet, disket a dalších, v dnešní době třeba i nepoužívaných úložišť. Díky rozsáhlému know-how a zkušenostem jsme velmi úspěšní i v případě poškozených, nečitelných nebo smazaných zpráv a kontaktů v nejrůznějších poštovních klientech (Outlook Express, MS Outlook, Mail for Windows a další).

Pokud situace a závažnost problému vyžaduje speciální podmínky pro obnovu dat (například použití vakuové komory a bezprašného prostředí), jsme schopni veškeré tyto nestandardní a náročné operace řešit ve spolupráci s partnerskými firmami.


Kontaktní formulář

FIRMA ACIT JE DISTRIBUTOREM RENOVOVANÝCH KAZET SPOLEČNOSTI ABEL-COMPUTER

Autorizovaný prodejce

Naše firma je GOLD partnerem společnosti ESET s.r.o.

Nepřehlédněte!
Servis počítačů na Praze 4
Jako každé zařízení, tak i počítače podléhají zubu času, komponenty mají svou životnost, stárnou a mohou se u nich vyskytnout nejrůznější závady. Mnozí se tedy dostanou do situace, kdy jejich...
Udržujete si náskok díky technice?
Málokdo z nás dnes ke své práci nepotřebuje počítač. Počítač se za krátkou dobu své existence stal nepostradatelným pro valnou většinu produktivních lidí. Tato situace umožňuje výrobcům...

Rychlé kontakty

ACIT s.r.o.

Chodovská 228/3
Praha 4, 14100

tel.:    +420 241 742 795
mobil: +420 606 155 608

e-mail: info@acit.cz
web:    www.acit.cz

ACIT s.r.o. školí základy práce na počítači, práci s MS Office, ovládání internetu, práci s multimédii a mnohé další.