Udržujete si náskok díky technice?

Málokdo z nás dnes ke své práci nepotřebuje počítač. Počítač se za krátkou dobu své existence stal nepostradatelným pro valnou většinu produktivních lidí. Tato situace umožňuje výrobcům výpočetní techniky investovat obrovské částky do vývoje jednotlivých komponent. Na trhu se tak objevují novinky s trochou nadsázky každý den. Některé vyvolají velký ohlas mezi laickou veřejností a jiné proběhnou kolem nás, aniž by vzbudily pozornost i přes to, že by si to určitě zasloužili. Pouze technologie, o nichž zákazníci ví, mohou u svých dodavatelů požadovat a tak nejen získat náskok díky technice, ale také technologii podpořit a ocenit tak výrobce, který věnoval úsilí jejímu vývoji. Je proto dobré znát nové trendy a technologie, aby jste je u své firmy, která pro Vás zajišťuje prodej počítačů, mohli požadovat adekvátní výrobky.

Opomíjené inovace?

Firma Intel je momentálním lídrem na trhu procesorů. Tato firma ohlásila na veletrhu spotřební elektroniky v lednu 2011 uvedení druhé generace procesorů řady Intel Core. Po několika měsících čekání jsou tyto procesory reálně nasazovány v prodávaných sestavách. Vzhledem k tomu, že procesory nikterak nezměnily své označení a dále nesou jména i3, i5 či i7, neví většina z nás, že srdce jejich nového počítače doznalo podstatných změn. Nová generace procesorů tak bez většího povšimnutí nahrazuje předchozí a její opomíjení nekoresponduje s velikostí přidané hodnoty druhé generace těchto procesorů.

Rodina procesorů Sandy Bridge

Naše média nejsou zvyklá, vyjma přísně odborných časopisů, přinášet informace o technologiích. V zahraničí se rodině procesorů Sandy Bridge  věnoval například Wall Street Journal, nebo Brian Caulfield z časopisu Forbes, což určitě nemůžeme považovat za odborné časopisy. Světově uznávané veličiny v oblasti technologií také chválou nešetřily. Všichni se shodují, že grafický výkon této řady procesorů již přímo konkuruje výrobcům samostatných grafických čipů. Technicky orientovaný server AnandTech provedl srovnání a uvádí, že grafický výkon procesorů Sandy Bridge je stejný jako výkon diskrétních grafických karet, například karty ATI Radeon HD 5450. Díky této řadě dále mohou vaši správci sítě flexibilně přidávat služby, další hardware, který podporuje technologie Intel® Wireless Display, a aktualizace softwarových produktů, které využívají technologie procesorů, aby Vám jako zákazníkovi poskytli počítače s inteligentním výkonem a vizuálními zážitky podle Vašich požadavků. Technologie Intel® Turbo Boost 2.02 zajistí vyšší výkon přesně ve chvílích, když ho zákazníci potřebují. Větší klid vám poskytnou rozšířené schopnosti v oblasti zabezpečení a to vše při zvýšení energetické efektivity systému a menších rozměrech zařízení. Pokud tedy uvažujete o nákupu nového domácího, kancelářského počítače, serveru či speciální sestavy neopomíjejte nové trendy a požadujte sestavu s procesorem řady Sandy Bridge.


Kontaktní formulář

FIRMA ACIT JE DISTRIBUTOREM RENOVOVANÝCH KAZET SPOLEČNOSTI ABEL-COMPUTER

Autorizovaný prodejce

Naše firma je GOLD partnerem společnosti ESET s.r.o.

Nepřehlédněte!
Servis počítačů na Praze 4
Jako každé zařízení, tak i počítače podléhají zubu času, komponenty mají svou životnost, stárnou a mohou se u nich vyskytnout nejrůznější závady. Mnozí se tedy dostanou do situace, kdy jejich...
Udržujete si náskok díky technice?
Málokdo z nás dnes ke své práci nepotřebuje počítač. Počítač se za krátkou dobu své existence stal nepostradatelným pro valnou většinu produktivních lidí. Tato situace umožňuje výrobcům...

Rychlé kontakty

ACIT s.r.o.

Chodovská 228/3
Praha 4, 14100

tel.:    +420 241 742 795
mobil: +420 606 155 608

e-mail: info@acit.cz
web:    www.acit.cz

ACIT s.r.o. je GOLD partnerem společnosti ESET. Dodáváme antivirové řešení pro pracovní stanice, servery i mobilní telefony.