Odvirování počítače

Virová nákaza PC je vždy nepříjemnou záležitostí a zpravidla důvodem navštívit servis PC. Stala se obtížným, nicméně všudypřítomným společníkem počítačů. Ani při používání antivirového softwaru nejste plně chráněni před všemi internetovými hrozbami. Dnes již nejsou viry největší hrozbou, jelikož na internetu krom virů na nás čekají ještě rootkity, spyware, adware, trojské koně či dialery. Jistě to někteří znáte, jednoho dne začne počítač pracovat pomalu, zobrazují se podivné hlášky, počítač začne odpočítávat a restartuje se, postupně vám mohou začít mizet data, počítač zamrzá, nebo se zobrazují různé webové stránky. Pokud některým takovým příznakem trpíte je třeba začít jednat a odvirovat počítač dřív, než bude pozdě.

Před odvirováním počítače je ovšem nutné se zamyslet nad několika věcmi:

  • co když mi antivirový program poškodí důležitá data?
  • co když již po odvirování počítač nespustím?
  • kam si zazálohuji svá uložená data?
  • je vůbec možné tento vir odstranit přímo z nakaženého počítače?

 

Z těchto důvodů by odvirování počítače nemělo být prováděno laicky, ale odborně, tedy navštívit specializovaný servis PC, který má s odstraněním virů zkušenosti a je na něj patřičně vybaven.

Před veškerými technickými zásahy, včetně odvirování počítače, provádíme úplnou zálohu dat. Následně je disk zavirovaného počítače prověřen v bezpečném prostředí jiného počítače a po identifikaci nákazy jsou aplikovány další kroky vedoucí k odstranění nákazy.

Jako GOLD Partner společnosti Eset, která vyvíjí antivirový software NOD32, máme k dispozici širokou škálu nástrojů k odstranění virové nákazy, včetně rozsáhlé podpory této renomované společnosti. K odstranění různých hrozeb je nutné použít různé postupy. Představa, že na vašem nakaženém počítači spustíme antivirový software a za pár hodin je vše hotové je bohužel mylná. Dnešní internetové hrozby se velmi často kombinují či řetězí a tím pádem, pokud už váš počítač vykazuje známky nakažení, je vysoká pravděpodobnost, že infikovaný počítač obsahuje kombinaci rootkitu, spyware, adware či trojského koně.


Kontaktní formulář

FIRMA ACIT JE DISTRIBUTOREM RENOVOVANÝCH KAZET SPOLEČNOSTI ABEL-COMPUTER

Autorizovaný prodejce

Naše firma je GOLD partnerem společnosti ESET s.r.o.

Nepřehlédněte!
Servis počítačů na Praze 4
Jako každé zařízení, tak i počítače podléhají zubu času, komponenty mají svou životnost, stárnou a mohou se u nich vyskytnout nejrůznější závady. Mnozí se tedy dostanou do situace, kdy jejich...
Udržujete si náskok díky technice?
Málokdo z nás dnes ke své práci nepotřebuje počítač. Počítač se za krátkou dobu své existence stal nepostradatelným pro valnou většinu produktivních lidí. Tato situace umožňuje výrobcům...

Rychlé kontakty

ACIT s.r.o.

Chodovská 228/3
Praha 4, 14100

tel.:    +420 241 742 795
mobil: +420 606 155 608

e-mail: info@acit.cz
web:    www.acit.cz

ACIT s.r.o. dodává kancelářskou techniku : telefony, faxy, kopírky, mobilní telefony, skartovačky i veškeré doplňky.